25. 8. 2023

Summer party Emirates

Moc rádi jsme přijali již tradiční pozvání na letní akci pořádanou společností Emirates, kde se díky charitativní tombole vybrala částka 29 000 Kč, která poputuje na podporu samoživitelů.

Cílem je podpořit samoživitele, kteří se ocitli z nejrůznějších důvodů v těžké životní situaci, ale i nadále chtějí svým dětem zajistit co nejspokojenější a bezpečný domov. Mnohé z těchto rodin se potýkají se závažnými ekonomickými i sociálními problémy, s jejichž řešením potřebují pomoct. Chceme jim proto podat pomocnou ruku a usnadnit nelehkou situaci, jež by v krajních případech mohla vést až k odebrání dětí z rodiny.

Z Fondu podpoříme rodiny s podobnými příběhy, jako je např. tento:

Martin sám vychovává tři děti ve věku 5-9 let. Matka dětí se o rodinu nestarala a od rozchodu o ně nejeví zájem. Martin moc stál o to, aby měly děti novou maminku, a tak se brzy oženil. Postupem času však s manželkou zjistili, že se na výchově dětí neshodnou. Propukly rozpory, žena se nechtěla o děti starat. Z bytu se často ozýval křik a hádky, až v jeden osudný večer přijela kvůli rozbitým dveřím policie. Majitel bytu se poté rozhodl vypovědět Martinovi smlouvu.

Znovu osamělý táta zůstal s dětmi bez zázemí a hrozilo, že děti budou muset odejít do dětského domova. V těžké situaci se obrátil na Nadaci Terezy Maxové dětem a sociální pracovníci na OSPOD potvrdili, že jako otec funguje spolehlivě. Nadace pomohla s úhradou kauce na nový pronájem a zálohy energií. V novém bytě má každý člen rodiny dost prostoru a především, děti mohly zůstat doma s tátou, ve městě, kde se narodily a kde mají kamarády.

Děkujeme všem hostům, kteří do tomboly přispěli a Emirates za dlouhodobou podporu!