14. 9. 2023

Sportovně charitativní happening TERIBEAR byl odstartován!

Ve čtvrtek 14. září byl odstartován již devátý ročník sportovně charitativního happeningu s názvem Hýbejte se TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. V letošním roce probíhá akce online a připojit se tak může každý. Stačí k tomu chytrý telefon a chuť pomáhat. Happening potrvá od 14. září nonstop až do 23. září. Za každý zdolaný kilometr věnují partneři akce 20 korun na vámi zvolený příběh pomoci. Letošní online formát akce naplňuje naprostou bezlimitnost: není určující čas ani místo, všechny účastníky spojuje nadšení a dobrá vůle. Více na www.teribear.cz

To nejdůležitější, proč Nadace Terezy Maxové dětem opět pořádá tento happening dobré vůle shrnula patronka nadace, paní Tereza Maxová. „Již devátý rok, díky nadšení všech, pomáháme měnit lidské osudy k lepšímu. Za každým vaším krokem je konkrétní člověk, který neměl na startu nebo v průběhu života štěstí. Rodiny v nouzi, maminky v azylových domech, děti v dětských domovech, mladí lidé, kteří se staví na vlastní nohy…a mnozí další. Vždycky mě těší, když vidím s časovým odstupem všechny ty, kterým jsme pomohli a znovu se přesvědčím, jak málo někdy stačí, aby se jejich život změnil.“

Za každý zdolaný kilometr 20 korun pomoci

Každý zdolaný kilometr pomoci, ať už chůzí či během, promění partneři akce na 20 korun, které pomůžou konkrétním příběhům. Je jedno, zda kilometry zdoláte rychlým během, pomalou procházkou, s kávou v ruce nebo vyrazíte třeba s kočárkem. Každý krok se počítá a nezáleží na jeho rychlosti. Akce je určena všem, od těch nejmenších až po jejich prarodiče. Důležitá je jen chuť se zapojit.

Charitativní happening bude ukončen 23. září, kdy se tematicky propojí s akcí Den hrdinů na Výstavišti, kde budou představeny složky integrované záchranného systému. „Den hrdinů roste stejně jako dny věnované studentům, tedy Týden hrdinů, a já s velkým nadšením sleduji zapálení všech, kdo se na akci podílejí a každý jeden rok přinášejí spoustu nové obsahové nabídky. Návštěvníky jistě potěší i možnost zapojit se do dobré věci a podpořit méďu TERIBEARa Nadace Terezy Maxové dětem. Závěr desetidenního happeningu se formou společného setkání na Výstavišti uskuteční ve stejný den jako Den hrdinů, což vnímám jako další milý krok v rozvoji celého, dnes již tradičního dne pro celou rodinu u nás na Výstavišti,“ komentuje Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, a.s.

Jak se můžu zapojit? – Stačí chuť, vůle a chytrý telefon nebo hodinky

K účasti na akci bude třeba registrace na www.teribear.cz a nově zřídit učet u sportovní aplikace viRACE, která se specializuje na virtuální běžecké závody. Díky aplikaci viRACE můžete přímo sbírat kilometry pro TERIBEARa. Výhodou aplikace viRACE také je, že se do ní synchronizují data ze známých běžeckých aplikací (Strava, Garmin Connect, Fitbit, Polar a další).  Výsledky budou následně automaticky zaznamenány do online výsledkové listiny na www.teribear.cz.

Akce by nebyla možná bez podpory partnerů, kterým ze srdce děkujeme!

Generální partner: banka ING
Generální mediální partner: Mediální skupina MAFRA
Ve spolupráci s: Prima
Hlavní partneři: RENOMIA, Stavebniny DEK
Partneři: SEGRO, SK Slavia Praha, STŘÍDA SPORT oficiální distributor hokejového vybavení CCM, Výstaviště Praha
Produkční zajištění: C-IN
Technology partner: SmartFP
Social media partnerSocialsharks
Partneři pro pohyb: Accenture, PRK Partners, ROSSMANN, Travelport
Partneři osvěžení: Coca-Cola, Costa Coffee, L’OR, PICKWICK
S mediální podporou: Dnes, Expats.cz, iDnes Premium, Metro, OnaDnes.cz, Žena a život, Prima+
Dále děkujeme: Bird & Bird, Blue Gekko, Brand Concept, CZEFTA, OSA, spolek Otevřená budoucnost, PRE, VZP ČR