22. 6. 2023

Job shadowing v bance ING

Říká se, že zkušenost se nedá předat, musí se zažít. Srdečně děkujeme bance ING za jedinečnou příležitost pro studenty VŠ, které nadace podporuje.

Robert a Nikolas si na jeden den „vyměnili židli“ se zaměstnanci různých oddělení a zažili si práci pro velkou mezinárodní banku. Věříme, že si odtud odnesli spoustu inspirace… a možná také plánů.

Přinášíme zpětnou vazbu Roberta:

Díky Job shadowingu v ING bance jsem měl možnost nahlédnout do různých oddělení banky a lépe porozumět jejich roli v bankovnictví. Job shadowing byl organizován tak, že jsem strávil krátký čas v několika odděleních dle předem domluveného plánu – komunikace, půjčování, právní oddělení, FM (Financial Markets), finance a IT. V každém oddělení nám manažeři vysvětlili, jak dané oddělení funguje a jaké jsou úkoly a povinnosti zaměstnanců. Měl jsem také možnost klást otázky týkající se banky, zkušeností zaměstnanců nebo také na životních rady. Zaměstnanci byli velmi milí a s radostí sdíleli své zkušenosti a poznatky nejen ze světa bank. Z navštívených oddělení bylo pro mě osobně nejzajímavější legal oddělení, protože jsem získal hlubší pochopení právních aspektů bankovního sektoru, například v oblasti smluv o syndikovaných úvěrech. Dále mě velmi zaujalo oddělení Financial Markets kvůli mému zájmu o finanční trhy. V tomto oddělení jsem viděl, jak probíhají FX obchody pro klienty banky a dozvěděl jsem se, odkud finanční instituce získávají nejnovější informace o vývoji finančního trhu. Job shadowing v ING bance bych určitě doporučil ostatním studentům, kteří se zajímají o bankovnictví a byznys. Naučil jsem se nejen mnoho o pozicích, které jsem sledoval, ale také jsem získal cenné poznatky o životě zaměstnanců v ING a obecně o bankách a byznysu.

Pro většinu dětí cesta za jejich profesí začíná doma, s rodinnými vzory a také s podporou a povzbuzením ze strany rodičů. Společně s bankou ING pomáháme plnit sny a ambice dětí, které tu možnost vyrůstat v rodině neměly, investujeme do jejich vzdělání a podáváme jim pomocnou ruku při začlenění do společnosti. Začátek našeho partnerství se datuje do roku 2005! Nesmírně si toho vážíme.