30. 5. 2023

Příběh Evy

Chtěla jsem dokázat víc než máma, být lepší člověk. A taky jsem si říkala, že bych mohla motivovat jiné děti,“ vysvětluje Eva. Momentálně je, jak říká, maminkou na plný úvazek a věnuje se dcerce. „Je mým světem a sluncem za nepěkných dní, chci být tou nejlepší mámou a kamarádkou, jakou může mít,“ říká.

Když Eva spolu se třemi sestrami musela opustit rodinu, bylo jí devět. V péči rodičů navštěvovala zvláštní školu, kam ji umístila máma. V domově si všimli, že má na víc, a pomohli jí přejít na běžnou základku. Málokdo by tehdy tušil, že vystuduje vysokou školu a stane se inženýrkou na ČVUT v Praze.

Co příběh, to jiná trnitá cesta. Společná jim všem je však vůle, odvaha a odhodlání vzít život do svých rukou. I přesto, že se od dětství museli potýkat s mnohými překážkami, nenechali se zlomit a postavili se jim čelem. Řeč je o studentech, kteří část či celé dětství prožili v prostředí dětských domovů. Jsme rádi, že takových báječných mladých lidí, jako je Eva, dokážeme i díky pomoci našich dárců ročně podporovat zhruba tři desítky.