20. 10. 2021

Regionální pomoc proti domácímu násilí

Každé desáté dítě v ČR je v epicentru domácího násilí a ne vždy se dostane včas k potřebné pomoci. Fikce? Rozhodně ne. Realita, která se v lockdownu ještě zhoršila.

Máme radost, že se díky dlouhodobé spolupráci se společností CTP úspěšně daří posilovat odborné služby v regionech. Loni se například podařilo rozšířit služby pro rodiny, kde zuří domácí násilí v regionu Moravskoslezského kraje, primárně v Ostravě, kde je nadačním partnerem Centrum sociálních služeb. Nedlouho poté se posílila služba i v Ústí nad Labem společně se Spirálou, Ústecký kraj, z.s. Pomoc je nyní dostupnější, a to je skvělé.

Také ze srdce gratulujeme Centru sociálních služeb Ostrava, které za projekt Nechme dětem dětství, jež podporujeme, převzalo ocenění Ministerstva vnitra ČR – 1. místo v celostátní soutěži o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2021 ( na téma Prevence kriminality v době pandemie).

Velké díky společnosti CTP a Carolien Vos, která si společně s naší patronkou Terezou vzali podporu tohoto tématu za své.