18. 5. 2022

Unikátní poštovní známka k 25. narozeninám nadace

Dnes je pro Nadaci Terezy Maxové výjimečný den. Právě dnes, díky spolupráci s Českou poštou, byla uvedena na trh série unikátních známek, které připomínají již čtvrtstoletí podpory a pomoci pro české opuštěné a ohrožené děti.

V rámci jubilejních oslav, 25 let své existence, se Nadace Terezy Maxové dětem spojila s Českou poštou. Díky tomuto spojení vznikla mimořádná spolupráce, která vyvrcholila 18. května 2022 vydáním unikátní série známek připomínající nadační výročí. Známky vytvořila speciálně pro tuto událost přední designérka Zuzana Lednická ze Studia Najbrt. Celkem vzniklo 25 variant unikátních známek na jednom archu. Co známka, to jeden rok z 25leté historie činnosti nadace. Do příprav se zapojily i děti z 25 českých dětských domovů.

Celkem tak vzniklo 25 variant na jednom archu. Co známka, to jeden rok z 25 let historie činnosti nadace.

„Je to neuvěřitelné, ale když dnes pozoruji příběhy dětí, kterým jsme od roku 1997 pomáhali, tak vlastně hledím na příběhy dnes hotových dospělých lidí, kteří stojí pevně na svých nohou, podařilo se jim dostudovat, našli si práci, založili  rodiny. Přitom jsou pro mě stále všechny ty vzpomínky čerstvé. Považuju za zázrak, že v srpnu 2021 schválila Poslanecká sněmovna České republiky zákon, který má od roku 2024 zakázat umístění dětí mladších tří let v ústavech. Za 25 let nadace pomohla téměř půlmilionu rodin, dětí, mladých lidí, a i když už nebude existovat původní kojeňáček v Krči, který tuhle dlouhou cestu naší nadace odstartoval, vím, že dětí, které potřebují naší pomoc, zůstává pořád dost a dost. Jsem zkrátka ráda, že se na tenhle polozapomenutý svět už nezapomíná,“ vzpomíná na začátky nadace její patronka, Tereza Maxová.

Od 25. května 2022 do 1. června 2022, kdy si připomínáme Mezinárodní den dětí, proběhne charitativní aukce na www.aukro.cz. Na pomoc znevýhodněným dětem se bude dražit ojedinělá zvětšenina vybrané známky a také zarámovaný arch se všemi známkami. Oba předměty budou opatřeny speciálním certifikátem, umocňujícím jedinečnost daného předmětu.

Výtěžek aukce bude věnován na pomoc vysokoškolákům z dětských domovů a náhradní rodinné péče, pro které Nadace Terezy Maxové dětem zřídila speciální fond. Z něj se financují stipendia, školné, vzdělávací pomůcky, ubytování na koleji a jiné, ke studiu nezbytné náklady.

Děkujeme za dnešní nádherný den! 🙏 Děkujeme všem partnerům, všem, kdo přispěli k splnění tohoto snu – a všem, kterým dětské osudy nejsou lhostejné. ♥️